Czyżynyw obronie zieleni

Nie wierzcie we wszystko co politycy piszą na FB [komentarz]

Łukasz Sęk publikuje w mediach społecznościowych informacje o Parku Woźniców, który powstaje dzięki aktywnym mieszkańcom. Rzeczywiście jak udało mi się dowiedzieć ten krakowski radny od początku starał się o teren zielony w tym miejscu. W swoich materiałach wyborczych nazywał go nawet parkiem centralnym. Przełom nastąpił gdy w działaniach w tej kwestii wsparł go Kuba Łoginow późniejszy członek RD Czyżyny (kadencja 2018-2023).

To właśnie ten ostatni wymyślił nazwę „Park Woźniców” i rozpropagował go w internecie. Wspólnie z lokalnymi mieszkańcami osiedla „Fajny Dom” przy ul. Sołtysowskiej złożył projekt parku do Budżetu Obywatelskiego. Niestety został on odrzucony przez urzędników z przyczyn formalnych. W obronie projektu oprócz mieszkańców stanął także jeden z członków RD Nowa Huta, w efekcie czego na odwołaniu projekt przywrócono. Jakież było zdziwienie mieszkańców, gdy po tym fakcie – kiedy już się wydawało, że park powstanie – projekt został wykreślony osobistą decyzją prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.

Podsumowując (zwracam się tutaj do radnego Łukasza Sęka): Szanuje Pana działania Panie Łukaszu, ale niestety fakty są takie, że to właśnie Pana partia podpisując w grudniu 2014r. koalicje z Prezydentem Majchrowskim pozwoliła mu skutecznie zabetonować miasto. Koalicja ta została zerwana dopiero w styczniu 2022r. To w tym czasie podjęto co najmniej dwie złe decyzję dla Czyżyn: jedna to przeforsowanie zmiany w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzennego umożliwiające zabudowanie terenu u zbiegu ulic al. Pokoju i Nowohuckiej (tzw. Wilczego Pola), a druga to decyzja o wybudowaniu drogi do MCN Cogiteon po terenie zielonym Błoń Czyżyńskich.

Dlatego nikt z ekipy obecnie rządzącego prezydenta nie powinien rządzić dalej.

O „Wilczym Polu” przeczytaj także tutaj: Czyżyny tracą jeden z ostatnich terenów zielonych (Wilcze Pole)

O drodze do MCN poczytaj także tutaj:
1. https://chcemyoddychac.pl/radni-dolozyli-sie-do-zabetonowania-zabytkowego-lotniska/
2. https://chcemyoddychac.pl/mieszkancy-chca-wstrzymania-prac-nad-droga-do-mcn-przez-tereny-zielone-blon-czyzynskich-zlozyli-projekt-uchwaly-kierunkowej/
3. https://chcemyoddychac.pl/buduja-droge-ale-nie-zapewnili-przejscia-mieszkancom-odpowiedz-zdmk/
4. https://chcemyoddychac.pl/nieoficjalnie-jest-decyzja-w-sprawie-budowy-drogi-do-mcn-cogiteon/
5. https://chcemyoddychac.pl/zdmk-wycinka-drzew-na-mocy-zrid/Zdjęcie tytułowe: teren zielony Błoń Czyżyńskich w trakcie budowy drogi do MCN Cogiteon. Foto: Błonia Czyżyńskie. Archiwum chcemyoddychac.pl

Sebastian Kolemba

Jeden komentarz do “Nie wierzcie we wszystko co politycy piszą na FB [komentarz]

  • W czasie poszukiwania w internecie pożądanych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Będę rekomendował to miejsce i często wpadał, żeby przejrzeć nowe artykuły.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.