Błonia CzyżyńskieCzyżynyTransport zbiorowy

Budują drogę, ale nie zapewnili przejścia mieszkańcom – odpowiedź ZDMK

Na początku sierpnia otrzymałem list od czytelniczki Pani Anny związany z wygrodzeniem terenu przez ekipy wykonujące instalacje do MCN COGITEON oraz budujące drogę. Przy tej okazji zablokowano możliwość komunikacji pieszej mieszkańcom okolicznych osiedli (m.in. os. Dywizjonu 303) w stronę ul. Życzkowskiego. Skierowałem zapytanie do rzecznika prasowego i uzyskałem następującą odpowiedź.

Jak informuje mnie Dział Komunikacji i Rozwoju ZDMK przejście przez teren budowanej drogi dojazdowej do „Cogiteonu” dla osób postronnych jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa. „Do ZDMK dotarły już sygnały o potrzebie utworzenia takiego przejścia. Prowadzimy rozmowy z wykonawcą o umożliwienie przejścia przez obszar zajęty pod budowę drogi. Na ten moment procesu budowlanego jest to bardzo trudne do zorganizowania. Niemniej do sprawy będziemy wracać i prosić wykonawcę o wyznaczenie takiego przejścia kiedy tylko to będzie możliwe. Droga przynajmniej na fragmencie pomiędzy klubem Kwadrat a Cogiteonem będzie gotowa na początku września. W związku z tym, że droga będzie miała charakter dojazdowy nie będzie problemów z jej przekraczaniem” – informują urzędnicy.

Przeczytaj również wcześniejszy tekst na ten temat: Czytelnicy piszą: Budują drogę, ale nie zapewnili przejścia mieszkańcom

zdjęcia i opracowanie: Sebastian Kolemba

Jeden komentarz do “Budują drogę, ale nie zapewnili przejścia mieszkańcom – odpowiedź ZDMK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.