Błonia CzyżyńskieCzyżynyw obronie zieleni

ZDMK: Wycinka drzew na mocy ZRID

Dzisiaj dotarła do mnie odpowiedź z Zarządu Dróg Miasta Krakowa dotycząca wycinki drzew wokół terenu zabytkowego pasa startowego lotniska Rakowice Czyżyny. Jak informuje rzecznik wycinka odbywa się na mocy decyzji ZRID*

Wycinka w rejonie starego pasa startowego lotniska w Czyżynach jest prowadzona na podstawie decyzji ZRID jaką posiada ZDMK dotyczącą budowy drogi dojazdowej do budującego się Cogiteonu. Decyzja ZRID dla realizacji drogi dojazdowej do Cogiteonu została wydana przez Urząd Miasta Krakowa, wydział Architektury i Urbanistyki, na podstawie wszelkich wymaganych dokumentów w tym pozytywnej decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalającej na wycinkę drzew niezbędnych dla przeprowadzenia inwestycji” – informuje Krzysztof Wojdowski rzecznik prasowy ZDMK.

To wyjaśnienie pana rzecznika przyjmuje, natomiast nie rozumiem dlaczego pracownicy – których zapytał o to mieszkaniec – wylegitymowali się zezwoleniem wydanym na działkę… 280/3. Działka o tym numerze – przypomnę – prowadzi od ul. Florera wzdłuż chodnika i ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Stella-Sawickiego na południe. Po co więc wykonawca okazywał się zezwoleniem nie tym co trzeba? Jak już informowałem „prace wycinkowe były prowadzone wzdłuż drogi technicznej, między klubem studenckim >>kwadrat<<, a garażami, oraz wzdłuż północnej krawędzi pasa – czyli w zupełnie innych miejscach niż wykazano w tym zezwoleniu”.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://chcemyoddychac.pl/rozpoczeto-wycinke-drzew-na-terenie-zabytkowego-pasa-lotniska-rakowice-czyzyny/
W podanym linku dostępny jest również materiał filmowy TV BWiP.


opracował: Sebastian Kolemba

* ZRID to skrót od określenia zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Wydawane jest ono w formie decyzji administracyjnej przez właściwego wojewodę w stosunku do dróg krajowych i wojewódzkich lub starostę w stosunku do dróg powiatowych i gminnych. Wniosek o wydanie decyzji ZRID składa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad lub właściwy zarządca drogi, w przypadku dróg lokalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.