Błonia CzyżyńskieCzyżyny

Czytelnicy piszą: Budują drogę, ale nie zapewnili przejścia mieszkańcom

Na początku sierpnia otrzymałem list od czytelniczki Pani Anny związany z wygrodzeniem terenu przez ekipy wykonujące instalacje do MCN COGITEON oraz budujące drogę. Przy tej okazji zablokowano możliwość komunikacji pieszej mieszkańcom okolicznych osiedli (m.in. os. Dywizjonu 303) w stronę ul. Życzkowskiego.

– Mam pytanie i wielką prośbę do Pana – pisze Pani Anna. Dużo osób od nas z osiedla chodzi, a raczej chodziło przez skrót pasa startowego w stronę ulicy Życzkowskiego. Na chwilę obecną nie ma żadnego przejścia. Ani od strony Stella czy klubu kwadrat. Wszystko jest kompletnie rozkopane. Mam na myśli miejsce gdzie budują drogę do Cogiteonu. Panowie z budowy powiedzieli mi, że nie ma żadnych planów aby pieszy mógł bezpiecznie przejść. Na chwilę obecną ludzie idą między koparkami, wywrotkami i w błocie po kolana. Jest Pan w stanie coś zadziałać? – pyta.

Skierowałem zapytanie do rzecznika prasowego ZDMK, który z ramienia miasta koordynuje prace związane z budową drogi. W wysłanym mailu proszę o informacje czy plan organizacji robót rzeczywiście nie przewidział komunikacji pieszej, a jeżeli tak jest w istocie to czy można wprowadzić jego rewizje w celu zapewnienia bezpiecznego przejścia w czasie prac ziemnych.

Poniżej fotoreportaż.
Zdjęcia: Pani Anna, korekcja chcemyoddychac.pl.Sebastian Kolemba

Jeden komentarz do “Czytelnicy piszą: Budują drogę, ale nie zapewnili przejścia mieszkańcom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.