Bez kategorii

Zrób coś pozytywnego – zagłosuj w BO Małopolska 2021!

Od 14 maja wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat, mogą oddać swoje głosy na projekty w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie trwa do 14 czerwca, a wyniki poznamy do 22 października. Wybór zadań jest ogromny, a głos tylko jeden. W tym roku do wydania w ramach BO jest też rekordowa kwota 12 mln złotych. Jeśli jeszcze nie wiecie, na jakie zadanie chcielibyście zagłosować, ich pełną listę znajdziecie na stronie www.bo.malopolska.pl

W obecnej sytuacji w naszym kraju najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą będzie opcja zagłosowania przez Internet – 14 maja na stronie www.bo.malopolska.pl został uruchomiony specjalnie przygotowany panel do głosowania.

Drugi sposób polega na uzupełnieniu karty do głosowania i wrzuceniu jej do jednej z urn postawionych w 19 punktach do głosowania rozmieszczonych na terenie Małopolski. W Krakowie mamy trzy takie punkty – wszystkie w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – zlokalizowane na ul. Basztowej 22, ul. Racławickiej 56 i w Departamencie Edukacji i Kształcenia Ustawicznego na os. Teatralnym 4a.

Trzeci sposób jest korespondencyjny. W tym wariancie głos oddajemy  przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych, z dopiskiem na kopercie: „BUDŻET OBYWATELSKI”. Adres głównej siedziby jest następujący:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

Do wyboru jest ponad 230 projektów, ale uwaga – głos można oddać tylko na jeden. Jeśli jeszcze nie wiecie, na jakie zadanie chcielibyście zagłosować, pełny wykaz znajdziecie na stronie: https://bo.malopolska.pl/wydarzenia/wydarzenia-2021/bo-ma%C5%82opolska-poznaj-bli%C5%BCej-zadania-i-oddaj-g%C5%82os-na-jedno-z-nich. My po przeanalizowaniu wszystkich 46-ciu propozycji z subregionu Kraków wybraliśmy projekt nr 27 – „Park przy Muzeum Lotnictwa”. To „kontynuacja zwycięskiego projektu z poprzedniej edycji BO Małopolska „Park przy Muzeum Lotnictwa”. Zadanie polega na dokończeniu zamierzeń inwestycyjnych i porządkowych realizowanych w ramach poprzedniego projektu: […] wymianę nawierzchni na przyjazną dla osób na wózkach, rolkarzy, deskorolkarzy, pieszych i rowerzystów, wymiana ławek i koszy na śmieci. W ramach tegorocznej edycji chcemy m. in. ustawić też dwie tablice informacyjne na temat lotniczej historii tego miejsca, a także zadbać o zieleń zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – czytamy we fragmencie opisu tego projektu.

Zachęcamy do głosowania!!!

Pełny wykaz punktów z Małopolski, w których znajdują się urny znajdziecie na stronie https://bo.malopolska.pl/wydarzenia/wydarzenia-2021/bo-malopolska-sprawdz-gdzie-i-w-jaki-sposob-oddac-swoj-glos-2.

Wykaz projektów z Małopolskihttps://bo.malopolska.pl/wydarzenia/wydarzenia-2021/bo-ma%C5%82opolska-poznaj-bli%C5%BCej-zadania-i-oddaj-g%C5%82os-na-jedno-z-nich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.