Błonia CzyżyńskieCzyżynyMistrzejowicePrądnik Czerwonyw obronie zieleni

Zielone lotnisko czy betonowa dżungla – jak zagłosują radni?

Jutro na sesji nr 8113 Rady Miasta Krakowa stanie sprawa inicjatywy uchwałodawczej pod którą podpisało się ponad 700 mieszkańców. Jej tematem jest ustalenie kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących wstrzymania realizacji obecnego wariantu i zmianie projektu dojazdu do Małopolskiego Centrum Nauki /projektodawca Grupa Mieszkańców Miasta – w trybie jednego czytania.

Sesja rozpoczyna się o godz. 10. Trudno powiedzieć o której godzinie radni zajmą się tematem drogi do MCN, która – w forsowanym przez ZDMK i MCN wariancie – bezpowrotnie zniszczy ten teren zielony. Inicjatywa mieszkańców będzie rozpatrywana jako pkt. 49 porządku obrad. Jedno jest pewne: druga sesja zaplanowana jest na godz. 16:00 czyli radni pewnie będą chcieli zdążyć do tego czasu. Temat jest ważny dla mieszkańców trzech krakowskich dzielnic: Czyżyn, Czerwonego Prądnika i Mistrzejowic – bo to na styku nich położony jest teren zabytkowego lotniska Rakowice Czyżyny.

Przypomnijmy: w poniedziałek w czasie obrad komisji infrastruktury radni zaopiniowali negatywnie ten projekt mimo, że zarówno urzędnicy ZDMK jak i prezes MCN nie odpowiedzieli konkretnie na zadawane pytania. Nie odpowiedziano również na pytania radnego Sęka, który podnosił temat otworzenia frontu robót dla deweloperów. Jak argumentował to da im drogę dojazdową w prezencie.

zdjęcie ilustracyjne: Stowarzyszenie Błonia Czyżyńskie

Sebastian Kolemba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.