Miasto Kraków

Kraków: Nowy sondaż wyborczy – informuje Radio ZET

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w ostatnich dniach maja, wygrałby je zdecydowanie kandydat niezależny Łukasz Gibała, zdobywając 30 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Małgorzata Wassermann z PiS – z poparciem 21 proc., na trzecim Bogdan Klich z PO – 13 proc. i dopiero na czwartym – obecny prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, który mógłby liczyć na głosy 10 proc. mieszkańców miasta” – informuje radio.

„W Krakowie coraz bardziej czuć wiatr zmian. Rządząca miastem ekipa ma rekordowo niskie poparcie, przegrywa z każdym i w zasadzie może zająć się już pakowaniem swoich rzeczy. Ich polityka – oparta na przepalaniu pieniędzy i obrażaniu ludzi – okazała się być fatalna w skutkach” – komentuje red. Grzegorz Krzywak. I dodaje: „Spory udział w rekordowo niskim poparciu ekipy Majchrowskiego ma też@oficerKRK. Pouczanie ludzi, wietrzenie idiotycznych spisków i nakazywanie wożenia lodówki rowerem to tylko cześć popisów. Za niszczenie ekipy Majchrowskiego od środka – przejdzie do historii niczym Wallenrod”.

„Rosnące poparcie to dowód na ogrom pracy wkładanej przez cały Kraków dla Mieszkańców: radnych, współpracowników, grupy #EksperciGibały, wolontariuszy i sympatyków” – skomentował na Twitterze sam kandydat.

Ten interesujący dla Krakowa sondaż wykonał warszawski Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, a został on zamówiony przez politologa dr Patryka Wawrzyńskiego z Uniwersytetu Szczecińskiego – informuje na Twitterze krakowski reporter stacji Przemysław Taranek.

Sebastian Kolemba

Artykuł źródłowy: https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/jest-zdecydowany-faworyt-wyborow-na-prezydenta-krakowa-majchrowski-daleko-w-tyle?

2 komentarze do “Kraków: Nowy sondaż wyborczy – informuje Radio ZET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.