Miasto KrakówPrądnik CzerwonyTransport zbiorowy

Rzecznik MPK odsyła do ZTP w sprawie omijającego przystanek autobusu

31 października otrzymałem wiadomość od jednego z mieszkańców Prądnika Czerwonego że nie ma żadnego autobusu w stronę Huty. „138” nie jeździ w godz. 8-19, zaś jedyny autobus który pozostał czyli „172” omija przystanek „Opolska Estakada”. Zwróciłem się do rzecznika MPK i do rzecznika ZTP z prośbą o komentarz i przekazanie swojego stanowiska w tej sprawie. Po przypomnieniu się odpowiedział tylko jeden z nich.

„Uprzejmie informuję, że organizatorem komunikacji miejskiej na terenie Miasta Krakowa jest Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie (ZTP). W związku z tym wszelkie decyzje w sprawie ustalania i zmian tras komunikacji miejskiej (w tym na czas planowanych remontów dróg i torowisk tramwajowych), a także w sprawie organizacji i funkcjonowania przystanków, uruchamiania nowych linii, liczby wykonywanych kursów, częstotliwości kursowania itp. są podejmowane przez ZTP. Bardzo proszę o kontakt z tą jednostką” – odpowiedział mi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK SA w Krakowie.

O sprawie więcej można przeczytać tutaj: https://chcemyoddychac.pl/czytelnicy-pisza-bez-sprzetu-alpinistycznego-nie-wsiadziesz-do-172/

Sebastian Kolemba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.