Miasto KrakówPrądnik CzerwonyTransport zbiorowy

Czytelnicy piszą: bez sprzętu alpinistycznego nie wsiądziesz do „172”.

Dziś przedpołudniem otrzymałem wiadomość od jednego z mieszkańców Prądnika Czerwonego że nie ma żadnego autobusu w stronę Huty. „138” nie jeździ w godz. 8-19, zaś jedyny autobus który pozostał czyli „172” omija przystanek „Opolska Estakada”.

„Mam dzisiaj badania to się wyspałem. Idę sobie właśnie na przystanek na lajciku i stanąłem w osłupieniu: linia  172 została  zlikwidowana. No bez jaj – myślę sobie – takie korki, a tu linii, w których sporo osób jeździło po prostu nie ma”. Sprawdziłem więc szybko na stronie internetowej MPK Kraków. Wg rozkładów linia 172 jak najbardziej powinna jeździć i zatrzymywać się na przystankach Opolska Estakada.

Zrzut ekranu ze strony internetowej MPK Kraków.

Pisze więc do mieszkańca. Na co on: >>A 172  jednak jeździ, ale ma „ulepszoną trasę”.  On chyba na czas korków lata jak „572” – estakadami górą<<. Na stronie internetowej MPK Kraków linia 172 przejeżdża i zatrzymuje się na przystanku Opolska Estakada 03 i Opolska Estakada 04. Czyli powinna jeździć „dołem”. >>Ta, chyba musiałbym mieć  sprzęt  alpinistyczny żeby się do niego dostać, bo widziałem jak przejeżdżał „górą”. Estakadą. I raczej nie planował  się zatrzymać<<. Pomyślałem, że zwyczajnie kierowca się pomylił, ale nie! „Nie wiem dlaczego  ale u mnie na przystanku  ściągnęli numerek 172 – uzupełnia mieszkaniec. Komentuje: „Nie ogarniam tego. W ten sposób to tylko  pogarszają komunikację i stwarzają większe korki w Krakowie”.

O komentarz poprosiłem rzecznika MPK Kraków i ZTP. Czekam na odpowiedź.

Aktualizacja 14:48:
Jak uzupełnia moją wiedzę „Platforma Komunikacyjna Krakowa – PKK”  „brakujące tabliczki na przystanku to niestety – od ponad roku – plaga. MPK sobie wymyśliło wygodniejszy system montowania tabliczek. I wszystko fajnie, tylko teraz każdy kto dosięgnie może je łatwo wyciągnąć”. W efekcie na przystankach regularnie tabliczki są wykradane i zwyczajnie ich brakuje. Nadal nie ma odpowiedzi ze strony ZTP ani rzecznika MPK.

Zdjęcie tytułowe: Lokalizacja przystanku Opolska Estakada. Żródło: OpenStreetMaps.

Sebastian Kolemba

Jeden komentarz do “Czytelnicy piszą: bez sprzętu alpinistycznego nie wsiądziesz do „172”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.