MałopolskaTransport zbiorowy

Blisko 500 osób poparło petycje w sprawie pociągu Kraków – Muszyna – Poprad. Domagają się dotrzymania obietnicy

Oto jak mieszkańcy z Polski i Słowacji uzasadnią swoje poparcie dla inicjatywy powstania takiego połączenia:

  • Podpisuję, ponieważ to połączenie jest potrzebne i strategiczne dla wzajemnego rozwoju regionu.
  • protestuję przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu
  • Uważam, że polska kolej powinna rozwijać się cały czas do przodu, ruch kolejowy osobowy między Słowacją a Sądeczyzną znacznie ułatwi podróżowanie oraz turystykę, popieram!
  • Ponieważ połączenie Polski i Słowacji ma sens. Dla turystyki, ludzi pracujących po drugiej stronie granicy. (tłumaczenie z j. angielskiego)
  • Takie połączenie jest czymś wspaniałym! Granica w Unii Europejskiej nie powinna dzielić, lecz łączyć.
  • Pociąg to duża atrakcja i niezapomniane widoki z jego okien. Ponadto wyprawa pod same Tatry już jest niezapomnianym przeżyciem. Zwłaszcza słowackie. Dlatego pociąg relacji Muszyna-Poprad Tatry jest bardzo potrzebny. I to przez 365 dni w roku!
  • Kilkakrotnie w ciągu roku korzystam z połączenia Poprad – Muszyna, a bardziej byłbym zainteresowany bezpośrednim Miszkolc – Muszyna – Miszkolc [połączenie Polska – Słowacja  – Węgry]
  • Transport międzynarodowy w Dolinie Popradu jest niezbędny dla jej rozwoju gospodarczego, ekonomicznego i turystycznego. Jest niezbędne dla mieszkańców i turystów.
  • Bardzo ogromne jest zapotrzebowanie turystyczne ze Słowacją i odwrotnie – Słowacja z Polską.

Okazuje się że podpisujący mieszkańcy nie są tylko z Muszyny, Krakowa czy Vysokich Tatr, ale również ze Skierniewic, Ciechocinka czy Warszawy.

O sprawie mówi w wypowiedzi dla Radia RDN* burmistrz Muszyny Jan Golba: – Każde połączenie pomiędzy Polską i Słowacją, czy to będzie kolejowe, czy autobusowe jest niezwykle ważne z punktu widzenia rozwoju ruchu turystycznego. Trzeba zwrócić uwagę w tej chwili, że teraz bardzo dużo Słowaków korzysta z naszych produktów turystycznych, chociażby w Krynicy z kolejki gondolowej, w Muszynie z Parku Rekreacji Wodnej czy z sankostrady, ale nie tylko. Tym bardziej, że te relacje kształtują się już od wielu lat dobrze i są coraz bardziej utrwalane. Generalnie jednak jakoś osoby, które mogłyby podjąć decyzję w tej sprawie, nie dostrzegają tych szans, które pojawiają się w związku z rozwojem turystyki w tym regionie – mówi burmistrz Muszyny. W materiale radia wypowiada się też miłośnik kolei z Muszyny, Artur Królikowski: „Jakby jeszcze ten pociąg zatrzymywał się na przystanku Leluchów, to zyskałby jeszcze więcej pasażerów. Wiadomo, że chodzi o ludzi, którzy przyjeżdżają tu zwiedzać Muszynę, czy Krynicę-Zdrój, ale też mogliby przyjeżdżać Ci, którzy chcą tylko zrobić zakupy”.

*RDN Małopolska – lokalne radio katolickie w południowej Polsce. Rozgłośnia diecezji tarnowskiej. Nadaje całodobowy program adresowany do słuchaczy z części województw małopolskiego i podkarpackiego. Siedziba RDN Małopolska znajduje się w Tarnowie.


link do petycji: https://www.petycjeonline.com/muszynapoprad

O sprawie pisaliśmy już wcześniej tutaj: https://chcemyoddychac.pl/petycja-w-sprawie-codziennych-pociagow-muszyna-poprad/

Opracował: Sebastian KolembaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.