CzyżynyDzielniceMiasto KrakówTransport zbiorowy

198 – autobus, który zdaniem miejskich urzędników umożliwi dojazd mieszkańcom os. AVIA do tramwaju

Najprawdopodobniej pod koniec sierpnia rozpocznie kursować autobus linii „198”, który – zdaniem krakowskiego Zarządu Transportu Publicznego – umożliwi dojazd mieszkańcom os. AVIA do tramwaju. Wg urzędników jest to kolejny krok w kierunku likwidacji białych plam na komunikacyjnej mapie Krakowa. W projekcie trasy jakby pominięto os. Dywizjonu 303. Autobus ledwo prześlizguje się zachodnią częścią tego osiedla (po ul. Włodarczyka) na odcinku niecałych 200m.

W materiale filmowym – wspólnie z Markiem Ziemiańskim członkiem rady dzielnicy Czyżyny – proponujemy alternatywną trasę, i o wiele lepszą pętlę. Oba elementy propozycji wydają się bardziej optymalne i jeszcze precyzyjniej likwidują komunikacyjne białe plamy.

Sebastian Kolemba

4 komentarze do “198 – autobus, który zdaniem miejskich urzędników umożliwi dojazd mieszkańcom os. AVIA do tramwaju

  • Pingback: Czyżyny: spotkanie z dyrektorem Frankiem nt. autobusu do AVI – Chcemy oddychać

  • Pingback: Czy będzie nowa linia autobusowa dla Seniorów z Czyżyn ? – Chcemy oddychać

  • W akcie rozpaczy zadzwoniłam do pana Franka. Oczywiście nie odebrał. Osiedle Avia jest prowokacją urbanistyczną. Jest również przykładem nadużyć logistycznych deweloperów. Wraz z budową osiedla nie powstały nowe ośrodki zdrowia, nowe szkoły. Przecięcie osiedla Dywizjonu 303 liniami autobusowym dla wygody jego mieszkańców jest zniszczeniem tego pięknego zielonego miejsca. Ulica Kremskiego jest zbyt wąska do manewru autobusowego. Również Hynka nie udźwignie przejazdu autobusu co 10 minut. Trasa jest nieprzemyślana, nikomu niepotrzebna i dewastująca środowisko. Jestem starszą osobą, ale jako informatyk pracujący przy wielu projektach miejskich uważam, że taka decyzja doprowadzi do buntu mieszkańców, a co gorsza całe zło jak zwykle przypisze prezydentowi profesorowi Majchrowskiemu. Pan Franek już i tak nagrabił sobie wśród mieszkańców Krakowa i jego projekty kładą się cieniem na dorobek pana prezydenta miasta. Szkoda wielka, bo osobiście bardzo cenię dokonania pana profesora Jacka Majchrowskiego w naszym mieście. Nie rozumiem tylko doboru szkodzących mu współpracowników.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.