MałopolskaTransport zbiorowy

W Bieszczady.pl: Pociągiem z Krakowa w Bieszczady.

Strona wbieszczady.pl sprawdziła połączenia do Krakowa, a my sprawdzimy połączenia powrotne z Krakowa w Bieszczady. Wyszukiwarka na stronie rozklad-pkp.pl w dzień roboczy wyszukuje nam dwa połączenia: pierwsze z jedną przesiadką (7h15m), a drugie z aż trzema przesiadkami (6h55m).

Odjazd z dworca Kraków Głównego o godz. 9:15 pociągiem PKP Intercity TLK „Bieszczady” do Zagórza. Odległość 247km pociąg pokonuje w 4 godziny 17 minut – do 13:32. Tutaj niestety na następne połączenie musimy zaczekać aż ponad 2 godziny. Pociąg Polregio do Ustrzyk Dolnych odjeżdża o 15:36, a na miejscu melduje się o 16:30. Niestety strona nie informuje o cenie połączenia w 2 klasie. Z pomocą przychodzi strona koleo.pl na której można kupić bilet dla osoby dorosłej za 73zł i 60gr.

Drugie połączenie ma aż trzy przesiadki, a skraca czas przejazdu tylko o 20 minut. Najpierw jedziemy pociągiem InterCity „Wyspiański” z Krakowa do Rzeszowa. Odległość 158km pokonujemy w godzinę i 27 minut. W Rzeszowie mamy 47 minut na przesiadkę na pociąg do odległego o 70km Jasła, który odjeżdża o 11:49. W Jaśle jesteśmy 13:22 gdzie po 22 minutach mamy pociąg do Sanoka. W Sanoku jesteśmy o 15:15 i tutaj musimy się spieszyć bo już za 5 minut mamy pociąg do Ustrzyk Dolnych, do których przyjeżdżamy o 16:30. Wg strony koleo.pl bilet na takie połączenie kosztuje dla osoby dorosłej 78zł 20gr.

Niestety samochodem tą odległość można pokonać 3 godziny szybciej, bo w około 4 godziny. Jadąc autostradą A4 do Rzeszowa i dalej na południe do Krościenka i Ustrzyk Dolnych. Dobrze że takie połączenie jest, ale jeszcze dużo pracy przed spółką odpowiedzialną za tory czyli PKP PLK, by skrócić czas przejazdu pociągu z Krakowa w Bieszczady.

Sebastian Kolemba

link do tekstu na stronie wbieszczady.pl: https://wbieszczady.pl/aktualnosci/z-ustrzyk-dolnych-dojedziemy-pociagiem-do-krakowa-moze-byc-to-alternatywa-dla-polaczen-autobusowych/4X9pcGEhnIUvXj1bW6iG?

zdjęcie ilustracyjne: Pociąg Polregio relacji Łódź – Opoczno na peronie dworca w Tomaszowie Mazowieckim. Zdjęcie na licencji Wikimedia Commons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.