MałopolskaTransport zbiorowy

Koleje Małopolskie: będziemy analizować ilość połączeń

W lutym informowałem – po sygnale od mieszkańca – o postępującym wykluczeniu komunikacyjnym i zaniku drogowego transportu zbiorowego na linii Sucha Beskidzka – Jordanów. Fakt ten sprawił, że w dni świąteczne transport kolejowy na tym odcinku stał się jedyną możliwością transportu. Kilka dni temu otrzymałem anonimową odpowiedź z Kolei Małopolskich.

„[…] Realizacja planów w zakresie rozszerzeń oferty zawsze jest koordynowana z harmonogramem zamknięć torowych Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Linia kolejowa Sucha Beskidzka – Chabówka jest obecnie w trakcie modernizacji, która będzie trwała do czerwca 2024 r. Prace są przerywane tylko na okres sezonów turystycznych letniego i zimowego. Przez większą część roku przewozy realizowane są więc zastępczą komunikacją autobusową. Związana z tym niska atrakcyjność przewozów podważa zasadność rozszerzania oferty przewozowej. W związku z powyższym Organizator będzie analizował zwiększenie liczby połączeń na odcinku Sucha Beskidzka – Chabówka po zakończeniu prac inwestycyjnych przez PKP PLK S.A.

Odnośnie Operatora obsługującego połączenia na linii Sucha Beskidzka – Chabówka informuję, że Województwo Małopolskie zleca świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie kolejowym trzem Operatorom (tj. Polregio S.A., Koleje Małopolskie sp. z o.o. i Koleje Śląskie sp. z o.o.). Organizator na bieżąco stara się podnosić jakość świadczonych usług przez wszystkich Operatorów, dążąc do ich ujednolicenia m.in. poprzez zakupy nowego taboru i systematyczne przekazywanie go Operatorom. Czynione są również starania nad rozszerzaniem pracy eksploatacyjnej wszystkich Operatorów”.

zdjęcie tytułowe: Wikipedia – pociąg wjeżdża na peron stacji PKP Chabówka. Autor: Lichen99.
opracował: Sebastian KolembaJeden komentarz do “Koleje Małopolskie: będziemy analizować ilość połączeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.