Błonia CzyżyńskieCzyżynyMistrzejowicePrądnik Czerwonyw obronie zieleni

Wykopy na Błoniach Czyżyńskich [fotorelacja]

Wczoraj rozpoczęły się prace ziemne na terenie Błoń Czyżyńskich pomiędzy ul. Życzkowskiego a os. Akademickim – informują mieszkańcy. Jak udało nam się dowiedzieć budowana jest linia kablowa zasilająca w energię elektryczną Małopolskie Centrum Nauki. Jak informuje jeden z nich „prowadzona jest ona po starym śladzie jak parę lat temu – pod pasem”.

Do tej pory budynek był zasilany z prowizorycznej linii doprowadzonej z stacji transformatorowej na os. Akademickim. Prace ziemne objęte są nadzorem archeologicznym o co wnioskowało Stowarzyszenie „Błonia Czyżyńskie”. To niewątpliwy sukces zrzeszonych w nim okolicznych mieszkańców, gdyż – jak udało mi się dowiedzieć – wcześniej organizacja prac nie przewidywała takiego nadzoru.

W sieci dostępny jest projekt obywatelskiej Inicjatywy uchwałodawczej majacy na celu przegłosowanie w Radzie Miasta uchwały kierunkowej dla prezydenta Majchrowskiego zobowiązującego go do wstrzymania prac nad drogą do MCN prowadzonej przez zielone tereny błoń. Poparło go już ponad 500 mieszkańców.
Projekt jest dostępny w internecie na stronie BIP Urządu Miasta Krakowa pod adresem: https://www.bip.krakow.pl/obiu/2023/112.

O sprawie szerzej przeczytasz w moim artykule dostępnym tutaj:
https://chcemyoddychac.pl/mieszkancy-chca-wstrzymania-prac-nad-droga-do-mcn-przez-tereny-zielone-blon-czyzynskich-zlozyli-projekt-uchwaly-kierunkowej/


Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Opracował: Sebastian Kolemba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.