Miasto Krakóww obronie zieleni

Wyjdź na pole a tam… beton [komentarz]

Władze Krakowa zapraszają do „wyjścia na pole”. Argumentują że miasto daje swoim mieszkańcom wiele możliwości by aktywnie spędzić czas. Pikanterii sprawie dodaje fakt że urzędnicy namawiają do wyjścia na pole, a sami to pole nam odbierają wlewając beton na każdą możliwą wolną przestrzeń.

No to mówię „Sprawdzam”:

1. Mistrzejowice – Srebrna polana – mimo protestu okolicznych mieszkańców sprzedana deweloperowi pod zabudowę. Działka znajduje się na terenie osuwiskowym. Wysłani przez urzędników robotnicy 1 września ub.r.  zdemontowali ścieżkę przyrodniczą.

2. Czyżyny – Wilcze Pole. Mimo wielu wiadomości od mieszkańców kilku dzielnic radni przegłosowali beton. Wcześniej poprawkę umożliwiającą to złożył radny Pietrzyk.

plakat mem z listopada 2020https://chcemyoddychac.pl/wilcze-pole-w-czyzynach-radni-chca-zabudowac/

https://chcemyoddychac.pl/wilcze-pole-broni-sie-jeszcze/
https://chcemyoddychac.pl/czyzyny-radni-miasta-krakowa-zabetonowali-wilcze-pole/
https://www.maszglos.pl/2020/11/w-czyzynach-mieszkancy-robia-akcje-mailingowa-do-radnych/

3. Błonia czyżyńskie – miasto i urzędnicy ZDMK za wszelka cenę dążą do zbudowania drogi przez teren zabytkowego lotniska.

4. Mistrzejowice –  Łąki Bohaterów Września 1939r. Tutaj miasto przy braku sprzeciwu człnkow rady dzielnicy XV Mistrzejowice chciały zabetonować jedyny zielony pas zieleni jaki pozostał w tej części miasta. Jedynie dzięki presji mieszkańców i pracy kilku radnych miejskich sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

https://www.maszglos.pl/2019/11/beton-zamiast-laki-czy-musi-tak-byc/

https://www.maszglos.pl/2020/08/o-naszych-lakach-w-prasie/

https://chcemyoddychac.pl/miasto-nadal-chce-zabetonowac-nam-laki/

Za chwile na pole będziemy jechać do Zielonek (też betonują) Wielkiej Wsi ( też ponoć zaczęli). Może po to urzędnicy wspólnie z krakowskim MPK uruchomili te linie aglomeracyjne do Ojcowa, dolinki Będkowskiej czy Niepołomic?

Sebastian Kolemba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.