Czyżyny

Wilcze Pole w Czyżynach radni chcą zabudować.

Chodzi o teren u zbiegu ulic Nowohuckiej i al. Pokoju, na wschód od ogrodu doświadczeń, nieopodal ronda 308 Dywizjonu. W obronie tego terenu wystąpili mieszkańcy, którzy zorganizowali akcję mailingową do radnych miasta. Maile w obronie tego terenu trafiały do radnych między 10, a 16 listopada. 17 listopada o sprawie dowiedzieli się dziennikarze mediów krakowskich i ogólnopolskich.

18 listopada sprawa tego terenu trafiła pod obrady. Odbyło się II czytanie i głosowanie nad uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Czyżyny – AWF” na terenie którego znajduje się Wilcze Pole. W projekcie przewidziana była zieleń, niestety jeden z radnych klubu prezydenckiego „Przyjazny Kraków” zgłosił poprawkę, która ma na celu zmianę tego terenu z terenów zielonych na usługi i zabudowę wysoką nawet do 24-36m. „Radny Pietrzyk z Nowej Huty, członek klubu prezydenckiego Przyjazny Kraków złożył poprawkę, by cały teren […] mógł zostać zabetonowany, czyli stanowił tereny zabudowy usługowej” – poinformował na Facebook-u radny Drewnicki.

W czasie głosowania poprawka Pietrzyka niestety przeszła: za było 16 radnych, 14 przeciw przy 7 wstrzymujących się. Oficjalne wyniki głosowania są dostępne na stronie —> https://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id=103301&info=punkt&PSS_ID=19390

Wypowiedzi niektórych radnych były zupełnie oderwane od tego co mówią i czego oczekują od nich mieszkańcy tej dzielnicy. Przypomnijmy: w swoich mailach apelowali do radnych, by nie wlewali więcej betonu do Czyżyn. Argumentowali, że na jej terenie powstało osiedle AVIA, wokół wschodniej części pasa powstało już wiele bloków, które skutecznie go zabudowały. Po AVI powstały m.in. sławne już „bloki pod napięciem” przy stacji benzynowej przy ul. Andersa, pomiędzy którymi przebiega elektroenergetyczna linia przesyłowa. Między osiedlem Dywizjonu 303 i Avią deweloper wybuduje też kolejne bloki o czym nie tak dawno pisały krakowskie gazety. Ze zdumieniem słuchaliśmy drugiego wystąpienia autora poprawki, który apelował by zagłosować za głosem mieszkańców.

3 komentarze do “Wilcze Pole w Czyżynach radni chcą zabudować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.