Miasto KrakówMistrzejowiceTransport zbiorowy

Mistrzejowice: Czytelnicy dopytują o węzeł przesiadkowy SKA w rejonie os. Piastów

Z informacji prasowych wiem, że sprawę „trzyma” decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych i to musi wyjaśnić GDOŚ. Ostatnia informacja na ten temat jest z sierpnia ub.r. z portalu „lovekraków”. Sama budowa jest w gestii Zarządu Inwestycji Miejskich i będzie podzielona na dwa zadania: budowa węzła i przedłużenie linii tramwajowych.

Ponad dwa tygodnie temu zapytałem Pana rzecznika Zarządu Inwestycji Miejskich Pana Jana Machowskiego o postęp prac. „Prosiłbym o informacje na jakim etapie znajduje się budowa przystanku kolejowego Kraków – os. Piastów. Dostaje zapytania od mieszkańców Krakowa na ten temat. Ostatnie informacje z połowy 2021r mówiły, że sprawa utknęła na uwarunkowaniach środowiskowych. Czy są jakieś nowe fakty w tym temacie?”

Niestety do chwili pisania tego tekstu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od Pana Rzecznika.

Sebastian Kolemba

Jeden komentarz do “Mistrzejowice: Czytelnicy dopytują o węzeł przesiadkowy SKA w rejonie os. Piastów

  • Dziękuję, że ta sprawa dalej jest poruszana. Mam nadzieję, że w końcu uzyskamy pozytywną odpowiedź w tej sprawie i w końcu ruszy budowa tego przystanku na os. Piastów. Urzędnicy powinni zrozumieć, że ta budowa nie tylko przystanku, ale też parkingu P&R jest niezbędna

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.