MałopolskaTransport zbiorowy

Koleje Małopolskie planują nowe linie autobusowe

Na początku marca skierowałem zapytanie do Kolei Małopolskich czy planują rozbudowę siatki połączeń komunikacji autobusowej. Odpowiedź przyszła po mniej więcej dwóch tygodniach. Przewoźnik planuje uruchomić dwa nowe połączenia i wzmocnić wybrane istniejące.

„Na obecną chwilę planowane do uruchomienia są 2 nowe linie – linia A18 Wieliczka – Siedlec oraz linia A20 Brzesko – Rajbrot, planowane jest również zwiększenie liczby kursów na wybranych dotychczasowych trasach. Ostateczny rozkład jest obecnie w trakcie ustalania. Rozkłady będą dostępne najprawdopodobniej w drugiej połowie marca br. Przewoźnik sprawił mi też ogromną niespodziankę. Sam od siebie odpowiedział, że na swoich liniach planuje nadal utrzymać rosnący trend pełnowymiarowych autobusów. „Obecnie już około 45% pojazdów obsługujących linie ALD to duże autobusy i ten trend zamierzamy jako operator utrzymać. Spółka jest w tej chwili w trakcie postępowania na wybór dostawcy 7 fabrycznie nowych autobusów hybrydowych, które mają być dostarczone jeszcze w tym roku.” – poinformowały Koleje Małopolskie.

Widać że presja społeczna na przewoźników i organizatorów transportu zbiorowego ma sens. Organizatorzy zaczynają zauważać, że mały ciasny bus nie zastąpi autobusu.

Zdjęcie ilustracyjne pochodzi z portalu transinfo.pl.

Jeden komentarz do “Koleje Małopolskie planują nowe linie autobusowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.