CzyżynyMiasto KrakówTransport zbiorowy

Czyżyny: spotkanie z dyrektorem Frankiem nt. autobusu do AVII

Dzisiaj o godz 17:00 w siedzibie Rady dzielnicy Czyżyny w Krakowie odbyło się spotkanie z Łukaszem Frankiem – dyrektorem Zarządu Transportu Publicznego. To krakowska jednostka miejska organizująca komunikacje miejską w Krakowie. Spotkanie dotyczyło autobusu 198, który wkrótce ma skomunikować osiedle Avia z węzłem Rayskiego (al Jana Pawła II). Na spotkaniu oprócz radnych przybyli mieszkańcy osiedla. Jak informuje strona Dzielnica XIV Czyżyny – konsultacje (prowadzone przez ZTP) w sprawie ewentualnych modyfikacji zaproponowanej przez urzędników trasy autobusu zaczną się na początku września.

Jak zapewnił na spotkaniu dyr. Franek „jesteśmy otwarci na propozycje zmian w pewnym zakresie modyfikacji trasy autobusu„. Obiecał poprawić sposób komunikacji z mieszkańcami. W czasie spotkania mieszkańcy mówili, że autobus będzie blokował ulicę, na co padła odpowiedź, że „będą przygotowane zatoki przystankowe w których będzie się chował”. Inny mieszkaniec powiedział, że pilotaż tej linii nie może być hamulcem do rozbudowy skrzyżowania z ul. Stella-Sawickiego: budowy dwóch przystanków na wysokości Orlińskiego oraz przejścia dla pieszych. Jak mówią takowe ustalenia padły w ramach BO. „Bez sensu , potrzeba rozwiązań na wysokości Stella Sawickiego tak jak byli to już ustalone przy budżecie obywatelskim. Czemu to nie jest respektowane? Już któryś rok czekają na wybudowanie dwóch przystanków i przejścia dla pieszych . Nic więcej nie potrzeba”. Jedna z mieszkanek powiedziała, że ludzie nie chcą tej linii, na co padła odpowiedź dyrektora, że „To nie plebiscyt. To pilotaż. Jeśli ta linia będzie jeździła pusta to się z niej wycofamy”.

Pod publikacją informacji na FB pojawiły się też komentarze mieszkańców:
„Avia była zaplanowana , więc plany powinny obejmować też problemy komunikacyjne jakie wystąpią przy tak dużej inwestycji . Należałoby też wspomnieć o miejscach parkingowych”.

Jak informuje strona: autobusy będą średniej wielkości, przejścia wyniesione nie będą likwidowane, a koszt uruchomienia linii to ok. 500-600 tyś w skali roku.

Przeczytaj tez nasz artykuł „198 – autobus, który zdaniem miejskich urzędników umożliwi dojazd mieszkańcom os. AVIA do tramwaju”

Sebastian Kolemba

3 komentarze do “Czyżyny: spotkanie z dyrektorem Frankiem nt. autobusu do AVII

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.