CzyżynyMiasto Kraków

Czyżyny: Płot wkrótce utrudni komunikacje na os. II Pułku Lotniczego


Tyle hejtu posypało się w internecie na płot oddzielający teren os. Dywizjonu 303 od osiedla AVIA, a tym czasem wokół Szkoły Podstawowej nr 155 powstaje płot odcinający komunikacje tym razem na kierunku wschód – zachód. Jak udało nam się dowiedzieć płot powstaje z inicjatywy dyrektor szkoły. Jego celem jest zabezpieczenie terenu przed zaśmiecaniem, co występuje szczególnie w godzinach wieczornych. Płot prowadzony jest wzdłuż granic działki, co skutkuje przecięciem w kilku miejscach istniejących alejek komunikujących osiedle II Pułku Lotniczego.

Byłem na miejscu i muszę zauważyć, że powstanie tego płotu znacznie utrudni komunikacje na osiedlu. W pobliżu szkoły znajduje się pawilon usługowo handlowy do którego i od którego przemieszczają się ludzie. Teraz będą musieli chodzić na około. Na zdjęciach widać też stół do pingponga, który musiał ustąpić miejsca płotowi. Sprawą zainteresował się radny miasta Krakowa Łukasz Maślona z klubu „Kraków dla mieszkańców”, który postanowił przygotować interpelacje do Prezydenta Jacka Majchrowskiego.


Szkoła Podstawowa zawsze jest związana z rejonem na terenie, którego się znajduje, a – wg. rozporządzenia MEN z sierpnia 2017r. – jednym z wymagań wobec niej jest współpraca z środowiskiem lokalnym. O sprawie pisałem wcześniej na stronie D303. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć. A co wy kochani myślicie na ten temat? Piszcie w komentarzach pod artykułem.

Sebastian Kolemba

Jeden komentarz do “Czyżyny: Płot wkrótce utrudni komunikacje na os. II Pułku Lotniczego

  • Szanowni Państwo
    Stawiany płot to brak empatii dla mieszkańców osiedla, którzy codziennie spacerowali alejkami do lekarza, żłobka czy na zakupy.
    „Mądrość” decydentów przewraca spokojne życie mieszkańców, a może wzorce idą z granicy z Białorusią?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.