CzyżynyMiasto Krakóww obronie zieleni

Czytelnicy piszą: wysypisko śmieci w Czyżynach

„[…] Postanowiłam do Pana napisać bo widzę,że nie jest panu obojętny los naszego osiedla. Dzwoniłam dziś do zieleni miejskiej i powiedziano mi że to nie jest ich rejon,działki. […] Po drugiej stronie (ulicy Włodarczyka – przyp. red.) obok stacji transformatorowej ktoś zrobił sobie dzikie wysypisko. Śmieci co nie miara,meble i inne odpady. Może Pan coś zadziała i wie co z tym dalej zrobić. Poprostu jest bardzo brudno i wygląda to nieestetycznie” – pisze do mnie Pani Anna.

Dzikie wysypisko przy ulicy Włodarczyka (os. Dywizjonu 303) w krakowskich Czyżynach. Widok od strony al. Stella-Sawickiego.
Dzikie wysypisko przy ulicy Włodarczyka (os. Dywizjonu 303) w krakowskich Czyżynach. Widok od strony południowo zachodniej
Dzikie wysypisko przy ulicy Włodarczyka (os. Dywizjonu 303) w krakowskich Czyżynach. Widok od strony południowo zachodniej.

W ubiegłym tygodniu zgłosiłem sprawę do MPO Kraków. Jak wynika z portalu Obserwatorium znajduje się ono na działkach: 46/39 i 46/41 których współwłaścicielem jest gmina Kraków. Tuż po weekendzie nadeszła odpowiedź od dyspozytora MPO, „że przedmiotowe działki są własnością prywatną w związku z czym zgłoszenie zostanie przekazane do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa celem podjęcia działań zgodnie z kompetencjami.”

O sprawie będę informował na bieżąco.

Sebastian Kolemba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.