Transport zbiorowyWarto przeczytać

Biblioteczka „Chcemy Oddychać”: Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej Karola Trammera

Kolejną publikacją polecaną przez nasz portal jest „Ostre Cięcie” Karola Trammera. Autor pokazuje absurdy decyzyjne, które przyczyniły się do złego funkcjonowania kolei w Polsce. Odpowiada na wiele pytań związanych z opóźnieniami pociągów, słabo rozwijającą się infrastrukturą, co prowadzi do upadku. Mówi także o szansie na odzyskanie świetności polskiego kolejnictwa. 

Wielkie reformy, miliardy z Unii na zrównoważony rozwój, rekordy prędkości pociągów i ilości pasażerów, a tymczasem polskimi kolejami w III RP wciąż jeździ mniej ludzi niż w PRL-u, a najnowsze tabory mają problem z osiągnięciem czasu przejazdów sprzed wojny. Co się stało, że jest tak dobrze, skoro jest tak źle?

To nie tylko efekt propagandy kolejnych ministrów, dyrektorów i prezesów spółek kolejowych, ale również skutek celowej polityki polskich rządów, niezależnie od opcji politycznej. Polscy decydenci – wbrew światowym trendom i eksperckiej wiedzy – przyjęli sobie za cel likwidację nierentownej infrastruktury, odbierając całym miastom i miasteczkom ich okno na świat.

Czy zapaść polskiej kolei była niemożliwa do uniknięcia? Karol Trammer nie tylko opisuje kto i jak likwidował polską kolej, ale również wskazuje na polityczne mechanizmy, które sprawiły, że stała się możliwa ta piękna katastrofa polskiego kolejnictwa, a także całkiem naoczne katastrofy jak w Szczekocinach, na stacji Baby, czy w Korzybiu.

Książkę można kupić m. in. w formie e-booka na stronie księgarni internetowej Ebookpoint pod linkiem:   https://ebookpoint.pl/view/8594E/ksiazki/ostre-ciecie-karol-trammer,e_1ecm.htm


Zobacz też inne publikacje w dziale Warto Przeczytać: https://chcemyoddychac.pl/category/ksiazki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.