MałopolskaTransport zbiorowy

Autobusy Krynica –Bardejov: Petycję poparło prawie 540 osób

Pod koniec stycznia informowaliśmy o petycji której celem jest przyspieszenie uruchomienia transgranicznej linii autobusowej Krynica – Bardejov. Sprawdźmy o czym piszą mieszkańcy wspierający swym podpisem tą inicjatywę.

Bywam w krynicy przynajmniej raz w roku. w Bardejowie byłem tylko 1x. Jest to piękne miasteczko z zabytkami. chciałbym je jeszcze zobaczyć. po ostatnich zawirowaniach inflacyjnych nie będzie mnie stać na pojechanie tam własnym autem. poza tym mój wiek. dlatego chętnie skorzystam z transportu samorządowego” – pisze Pan Włodzimierz z Sandomierza.

„Każde połączenie transgraniczne jest ważne dla kontaktów polsko-słowackich” – pisze Pan Arkadiusz z Bratysławy

Bliskie relacje polsko-słowackie są bardzo ważne, a żeby dalej je zacieśniać potrzeba dobrej komunikacji, nie tylko między ludźmi, ale także dzięki transportowi zbiorowemu – pisze Kamil z Piaseczna.


„Taki transgraniczny autobus to świetny pomysł. Dzięki niemu dotrę do Bardejowa i okolic. A jeśli taki autobus będzie miał kursy powrotne to i Słowacy będą mogli przyjeżdżać do Krynicy i okolic. To byłaby świetna okazja dla turystów” – pisze Pani Magda z Lublina.

„Powinniśmy łączyć Słowację z Polską i Polskę ze Słowacją na wszelkie możliwe sposoby! Unia Europejska to mało, potrzeba więcej!!!”
Rafał z Brzeska

„Jestem za jak największym rozwijaniem połączeń między Polską i Słowacją. Pociąg ze Szczecina Głównego z przesiadką w Krakowie do Preszowa zawiózł mnie kilkanaście lat temu do mojej żony”. Marcin Nowe Warpno

„Chcę jeździć na Słowację a nie mam auta” – Łukasz Nowy Sącz

„Komunikacja transgraniczna polsko-słowacka mocno kuleje, a jest jak najbardziej potrzebna”. Marcin Nowy Sącz

„Brakuje połączeń między Polską a Słowacją. Pociąg Muszyna – Poprad kursują tylko w wakacje (sezon)”. Maciej Krynica

Pod petycją podpisało się prawie 540 osób z wielu miast w Polsce i na Słowacji. Petycja jest dostępna pod adresem: https://www.petycjeonline.com/krynicabardejov


zdjęcie ilustracyjne: archiwum.

opracował: Sebastian Kolemba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.