Małopolskapowiat krakowskiTransport zbiorowy

Autobus MPK staranował ogrodzenie prywatnej posesji. Zawiodły hamulce?

Dziś tj. 24.05.2023 o godzinie 8:15 Autobus MPK linii 227 wjechał w bariery energochłonne, a następnie przebił ogrodzenie i wjechał na jedną z posesji. Dwa tygodnie temu pisałem o częstych awariach w MPK i złym stanie technicznym taboru (artykuł „W MPK od lat bez zmian: tabor się psuje, szefostwo nie widzi problemu”). Mówił o tym Radiu Kraków Krzysztof Kwarciak ze stowarzyszenia Ulepszamy Kraków. „Rzecznik spółki bagatelizował ponad 12 tysięcy awarii pojazdów miejskiego przewoźnika odnotowanych w ciągu roku, twierdząc, że nie wszystkie są poważne”.

Radio VOX podaje w wiadomościach o 11, że kierowca stracił panowanie nad kierownicą, tymczasem radny powiatowy Jarosław Raźny informuje na FB, że zawiodły hamulce. „Nasza jednostka została zaalarmowana do bardzo poważnego zdarza w naszej miejscowości. Autobus MPK linii 227 wjechał w bariery energochłonne, a następnie przebił ogrodzenie i wjechał na jedną z posesji znajdujących się w sąsiedztwie szkoły podstawowej. W zdarzeniu dwie osoby zostały lekko ranne. Ze względu na fakt, że autobusem podróżowali uczniowie pobliskiej szkoły, którzy spieszyli się na egzamin ósmoklasisty, dyrekcja poprosiła przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego o sprawdzenie stanu zdrowia dzieci. Jedno z nich uskarżało się na ból głowy. Finalnie uczniowie z lekkimi otarciami przystąpili do egzaminu” – informuje włączona w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy OSP Wola Zachariaszowska.

Ja przypominam swoją rozmowę z dyspozytorem MPK z 2015r.
– Zabijecie ludzi – mówię.
– Jeszcze nikogo nie zabiliśmy…

Artykuł „W MPK od lat bez zmian: tabor się psuje, szefostwo nie widzi problemu” przeczytacie tutaj: https://chcemyoddychac.pl/w-mpk-od-lat-bez-zmian-tabor-sie-psuje-szefostwo-nie-widzi-problemu/

Sebastian Kolemba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.